Poliția și Armata Serbiei fac presiuni asupra Guvernului
Comitetele de conducere ale sindicatelor Poliţie și al Armatei Serbiei au anunţat că un nou protest în faţa Guvernului Serbiei, va avea loc sâmbătă, 24 decembrie, la ora 12.
Foto: Beograd, 27. novembra - Clanovi Vojnog sindikata protestuju danas u Beogradu na platou pored zgrade Ministarstva vojske sa zahtevom da se poboljsa polozaja pripadnika Vojske Srbije. U medjuvremenu su pripadnici tog sindikata razgovarali sa ministrom Zoranom Djorjdevicem. FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIC/ dr
Articol editat de Radio Resita,
17 decembrie 2016, 14:43
Conducerile celor două sindicate au decis, la şedinţa comună, că nu vor renunţa la protest până când la masa de negocieri nu se vor rezolva problemele arzătoare, în poliţie şi în armată. S-a decis să se continue cu presiunile asupra Guvernului Serbiei pentru a se îndeplini revendicările noastre, care, după părerea majorităţii sunt mai mult rezonabile. S-au stabilit acţiunile viitoare, următoarea fiind cea de sâmbătă, 24 decembrie, la amiază, au comunicat reprezentaţii Sindicatelor.