Jucătorii de la HCM Constanţa şi Dinamo, aproape de bătaie pe semicerc

HCM-DinamoCel mai așteptat meci al etapei a 8-a din Liga Națională de handbal masculin s-a disputat luni seara la Constanța, între ocupantele locurilor 2 și 3, HCM și Dinamo.

În minutul 19 al celei de-a doua reprize, la scorul de 26-17 pentru gazde, pe semicercul acestora a avut loc o ciocnire între doi adversari și spiritele s-au încins între jucătorii celor două formații. Mironescu l-a îmbrâncit pe Novanc, Toma a intervenit și el și pe teren au intrat și handbaliștii de pe băncile de rezerve.

Pe parchetul sălii constănțene au intervenit și oamenii de ordine, Toma a încercat să-l lovească pe secundul dinamovist Ionel Ene și puțin a lipsit ca jucătorii celor două formații să se ia la bătaie.

Sebastian Bota a încercat să-și liniștească elevii iar partida a fost întreruptă aproape șapte minute. După ce spiritele s-au mai potolit, au primit cartonaș roșu Marius Novanc (HCM) și Dan Savenco (Dinamo), în vreme ce Laurențiu Toma a fost eliminat pentru două minute.

Meciul a continuat și la final HCM a câștigat cu 35-23, iar HCM a urcat pe primul loc în clasament.Sursa:DigiSport