Jandarmii din Caraş-Severin, printre protagoniştii Campionatului Naţional de înot al M.A.I.

Echipa JandarmerieiLotul reprezentativ al Jandarmeriei Române la Campionatul de Înot al Ministerului Afacerilor Interne a fost condus de adjunctul Inspectorului Şef al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Caraş-Severin, locotenent colonel Alexandru Tobă. Ofiţerul a obţinut primul loc în proba de 100 metri liber, bărbaţi peste 35 ani. La aceeaţi categorie, căpitanul David Năsturel a ocupat locul doi la 50 de metri liber. Cei doi afiţeri au făcut parte şi din echipa Inspectoratului General al Jandarmeriei Române medaliată cu bronz în proba de ştafetă. Competiţia a avut loc la sfârşitul săptămânii trecute, la Brăila şi la ea au participat peste 90 de lucrători din toate structurile M.A.I.