Liga 1Joi, 7 noiembrie:
AFC Săgeata Năvodari – AFC Astra Giurgiu 3-4 (1-4), stadionul ”Farul” – Constanţa
Au marcat: Sorin Chiţu (33, 76), Ovidiu Vezan (53), respectiv Seidu Yahaya (7, 22), Junior Morais Maranhao (16), Yazalde Gomes Pinto (27).
Arbitru: Robert George Dumitru (Braşov); arbitri asistenţi: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Ion Marius Marodin (Bucureşti)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) – CCA, Nicolae Dobrescu (Bucureşti) – LPF

Vineri 8 noiembrie:
FC Vaslui – FC Petrolul Ploieşti 1-1 (1-1), stadion ‘Municipal’ – Vaslui
Au marcat: Liviu Antal (27), respectiv Ferebory Dore (31).
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenţi: Florin Eduard Ungureanu, Mircea Mihail Grigoriu; arbitru de rezervă: Iulian Dima (toţi din Bucureşti)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) – CCA, Dumitru Marcu (Craiova) – LPF; supervizor: Octavian Goga (Braşov) – LPF

FC CFR 1907 Cluj – FC Dinamo Bucureşti 1-0 (1-0), stadion ‘Dr. Constantin Rădulescu’ – Cluj-Napoca
A marcat: Florin Costea (9).
Cartonaş roşu: Ionuţ Rada (CFR, 32).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Eduard Marius Constantinescu (Craiova)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) – CCA, Claudiu Popa (Bucureşti) – LPF

Sâmbătă 9 octombrie este programată partida:
AFC Botoşani – FC Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1 (0-0), stadion ‘Municipal’ – Botoşani
A marcat: Marian Constantinescu 74.
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Mihai Amorăriţei (Câmpina)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) – CCA, Constantin Gheorghe (Suceava) – LPF

Duminică 10 octombrie:
FC Viitorul Constanţa – CS Pandurii Tg. Jiu 0-1 (0-0), stadion ‘Concordia’ – Chiajna
A marcat: Viorel Nicoară (65).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) – CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) – LPF; supervizor: Alexandru Boc (Bucureşti) – LPF

Luni 11 noiembrie:
CS Gaz Metan Mediaş – CS Concordia Chiajna 1-0 (1-0), stadion ‘Gaz Metan’ – Mediaş
A marcat: Florin Dan (11).
Cartonaş roşu: Valentin Creţu (Concordia, 9), Florin Dan (Gaz Metan, 58).
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Gabriel Bârjac (Zalău); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) – CCA, Gheorghe Nedelescu (Craiova) – LPF

ACS Poli Timişoara – FC Oţelul Galaţi 1-0 (0-0), stadion ‘Dan Păltinişanu’ – Timişoara
A marcat: Szabolcs Szekely (90+3).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) – CCA, Gheorghe Chivorchian (Piatra Neamţ) – LPF

ASC Corona 2010 Braşov – FC Braşov 1-2 (0-2), stadion ‘Tineretului’ – Braşov
Au marcat: Sergiu Buş (70), respectiv Alexandru Mateiu (18), Mugurel Buga (39).
Cartonaş roşu: Ciprian Brata (Corona, 90+6).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Sebastian Stoianov (Constanţa); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea)
Observatori: Dan Petrescu (Bucureşti) – CCA, Florin Bătrânu (Timişoara) – LPF; supervizor: Valentin Alexandru (Ploieşti) – LPF

Meciul dintre Steaua Bucureşti şi FC Universitatea Cluj a fost amânat pentru o dată care va fi stabilită ulterior.

Clasament Agerpres:

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Steaua Bucureşti 11 9 2 0 27-7 29
2 Astra Giurgiu 13 9 2 2 33-14 29
3 Petrolul Ploieşti 14 7 6 1 19-10 27
4 Pandurii Tg. Jiu 14 8 2 4 31-17 26
5 Ceahlăul Piatra Neamţ 14 6 5 3 18-12 23
6 Gaz Metan Mediaş 14 6 4 4 18-16 22
7 CFR Cluj 14 5 6 3 17-16 21
8 Dinamo Bucureşti 14 5 4 5 20-15 19
9 ACS Poli Timişoara 14 5 4 5 14-15 19
10 FC Botoşani 14 5 4 5 14-18 19
11 FC Vaslui 13 5 3 5 14-12 18
12 Săgeata Năvodari 14 4 3 7 15-26 15
13 Concordia Chiajna 11 4 2 5 12-15 14
14 Oţelul Galaţi 14 4 2 8 14-26 14
15 FC Braşov 14 3 4 7 15-19 13
16 Viitorul Constanţa 13 2 4 7 6-21 10
17 Universitatea Cluj-Napoca 13 1 4 8 10-24 7
18 ASC Corona 2010 Braşov 14 1 3 10 9-22 6