Ceahlaul-SageataRezultat:
Vineri 1 noiembrie
FC Ceahlăul Piatra Neamţ – AFC Săgeata Năvodari 2-1 (2-0), stadion ‘Ceahlăul’ – Piatra Neamţ
Au marcat: Marian Constantinescu (25), Sebastian Chitoşcă (27), respectiv Viorel Dinu (73).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: George Ionescu (Bucureşti) – CCA, Romeo Paşcu (Braşov) – LPF

Sâmbătă 2 noiembrie au loc partidele:
CS Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui 1-2 (1-0), stadion ‘Tudor Vladimirescu’ – Tg. Jiu

Au marcat: Marko Momcilovic (29), respectiv Liviu Antal (67, 90+2).
Cartonaş roşu: Paraskevas Christou (Pandurii, 41).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Băile Herculane), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) – CCA, Aurel Beldeanu (Craiova) – LPF

ASC Corona 2010 Braşov – FC Steaua Bucureşti 1-1 (1-0), stadion ‘Tineretului’ – Braşov 
Au marcat: Lukasz Szukala (15, autogol), respectiv Nicuşor Stanciu (70 – penalty).
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Florin Costin Dan (Olteniţa)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) – CCA, Olimpiodor Antonescu (Bucureşti) – LPF

Duminică 3 noiembrie se vor juca meciurile:
CS Concordia Chiajna – FC CFR 1907 Cluj (stadion ‘Concordia’ – Chiajna, 19,00, Digi Sport 1)
AFC Astra Giurgiu – CS Gaz Metan Mediaş (stadion ‘Marin Anastasovici’ – Giurgiu, 19,30, Dolce Sport 1)
FC Dinamo Bucureşti – FC Braşov (stadion ‘Dinamo’ – Bucureşti, 21,30, Digi Sport 1)

Luni 4 noiembrie sunt programate partidele:
FC Universitatea Cluj – FC Viitorul Constanţa (‘Cluj Arena’ – Cluj-Napoca, 19,00, Digi Sport 1)
FC Petrolul Ploieşti – ACS Poli Timişoara (stadion ‘Ilie Oană’ – Ploieşti, 19,30, Dolce Sport 1)
FC Oţelul Galaţi – AFC Botoşani (stadion ‘Oţelul’ – Galaţi, 21,30, Digi Sport 1)

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Steaua Bucureşti 11 9 2 0 27-7 29
2 Petrolul Ploieşti 12 7 4 1 18-9 25
3 Astra Giurgiu 11 7 2 2 26-10 23
4 Pandurii Tg. Jiu 13 7 2 4 30-17 23
5 Ceahlăul Piatra Neamţ 13 5 5 3 17-12 20
6 Gaz Metan Mediaş 12 5 4 3 16-13 19
7 FC Botoşani 12 5 4 3 13-15 19
8 CFR Cluj 12 4 5 3 16-16 17
9 Dinamo Bucureşti 12 4 4 4 18-13 16
10 ACS Poli Timişoara 12 4 3 5 13-15 15
11 Săgeata Năvodari 13 4 3 6 12-22 15
12 Concordia Chiajna 9 4 1 4 12-14 13
13 Oţelul Galaţi 12 3 2 7 12-24 11
14 FC Braşov 12 2 4 6 12-16 10
15 Viitorul Constanţa 11 2 4 5 5-17 10
16 FC Vaslui 12 5 2 5 13-11 9
17 ASC Corona 2010 Braşov 13 1 3 9 8-20 6
18 Universitatea Cluj-Napoca 12 0 4 8 7-23 4

FC Vaslui a fost penalizată cu opt puncte de către Comisia de Disciplină a FRF.