Cupa RomanieiRezultate:

Marţi 29 octombrie
CS Ripensia Timişoara (V) – CS Pandurii Tg Jiu (I) 0-3 (0-1), Timişoara – stadion Dan Păltinişanu
Au marcat: Elton Constantino Da Silva (9), Admir Adrovic (29), Flavius Petrişor (62, autogol).
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) – CCA, Flavius Domide (Arad) – FRF

FC Vaslui (I) – AS FC Botoşani (I) 4-1 (2-1), Vaslui – stadion Municipal
Au marcat: Mike Temwanjera (17, 57), Madson Henrique Santos (23), Liviu Antal (81), respectiv Cătălin Vraciu (7).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) – CCA, Romică Chihaia (Bucureşti) – FRF

CS Gaz Metan Mediaş (I) – CS FC Astra Giurgiu (I) 0-1 (0-0), Mediaş – stadion Gaz Metan
A marcat: Junior Morais (86).
Cartonaş roşu: Sergiu Muth (Gaz Metan, 54).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) – CCA, Octavian Goga (Braşov) – FRF

Miercuri 30 octombrie au loc meciurile
FC Braşov (I) – FC Viitorul Constanţa (I) (Braşov – stadion Tineretului, 18,00, Digi Sport)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu); arbitru de rezervă: Teodora Albon (Cluj-Napoca)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) – CCA, Alexandru Boc (Bucureşti) – FRF

FC Steaua Bucureşti (I) – ACS Poli Timişoara (I) (Bucureşti – stadion Steaua, 20,00, Pro TV)
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Adrian Illyeş (Ploieşti)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) – CCA, Paul Cazan (Bucureşti) – FRF

Joi 31 octombrie sunt programate partidele:
FC Oţelul Galaţi (I) – ASC Corona 2010 Braşov (I) (Galaţi – stadion Oţelul, 16,30, Digi Sport)
Dinamo Bucureşti (I) – FC Chindia Târgovişte (III) (Bucureşti – stadion Dinamo, 18,30, Sport.ro)
FC Rapid Bucureşti (II) – FC Petrolul Ploieşti (I) (Bucureşti – stadion Giuleşti-Valentin Stănescu, 20,30/Pro TV).Sursa:Agerpres