Liga 1Rezultate:

Vineri 25 octombrie
FC Viitorul Constanţa – ASC Corona 2010 Braşov 1-0 (0-0), stadion ‘Concordia’ – Chiajna
A marcat: Nicolae Dică (76).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Gabriel Bârjac (Zalău); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Florin Nicolaescu (Balş) – LPF; supervizor: Adalbert Kassai (Bucureşti) – LPF

FC Vaslui – FC Universitatea Cluj 2-0 (1-0), stadion ‘Municipal’ – Vaslui
Au marcat: Madson Henrique Santos (12), Liviu Antal (51 – penalty).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Ioan Mureşan (Bucureşti) – CCA, Gheorghe Chivorchian (Piatra Neamţ) – LPF

Sâmbătă 26 octombrie vor avea loc partidele:
AFC Botoşani – FC Petrolul Ploieşti (stadion ‘Municipal’ – Botoşani, 15,00, Dolce Sport 1)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu, Iulian Radu; arbitru de rezervă: Cristina Bujor (toţi din Bucureşti)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) – CCA, Marian Albu (Bucureşti) – LPF

CS Gaz Metan Mediaş – FC Ceahlăul Piatra Neamţ (stadion ‘Gaz Metan’ – Mediaş, 15,00, Digi Sport 1)
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Iulius-Radu Timar (Marghita/BH), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) – CCA, Emeric Dembroszky (Timişoara) – LPF

FC CFR 1907 Cluj – AFC Astra Giurgiu (stadion ‘Dr. Constantin Rădulescu’ – Cluj Napoca, 21,30, Digi Sport 1)
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Mircea Orbuleţ (Bucureşti); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) – CCA, Rodion Cămătaru (Craiova) – LPF; supervizor: Octavian Goga (Braşov) – LPF

Duminică 27 octombrie se vor juca meciurile:
ACS Poli Timişoara – CS Pandurii Tg. Jiu (stadion ‘Dan Păltinişanu’ – Timişoara, 19,00, Digi Sport 1)
FC Braşov – FC Steaua Bucureşti (stadion ‘Tineretului’ – Braşov, 21,30, Digi Sport)

Luni 28 octombrie sunt programate jocurile:
FC Dinamo Bucureşti – CS Concordia Chiajna (stadion ‘Dinamo’ – Bucureşti, 19,30, Dolce Sport 1)
AFC Săgeata Năvodari – FC Oţelul Galaţi (stadion ‘Farul’ – Constanţa, 20,30, Digi Sport 1)

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Steaua Bucureşti 9 8 1 0 24-5 25
2 Astra Giurgiu 10 7 1 2 26-10 22
3 Petrolul Ploieşti 11 6 4 1 16-8 22
4 Pandurii Tg. Jiu 11 6 2 3 26-13 20
5 FC Botoşani 11 5 4 2 12-13 19
6 Ceahlăul Piatra Neamţ 11 4 5 2 14-8 17
7 Gaz Metan Mediaş 11 4 4 3 13-12 16
8 CFR Cluj 11 4 4 3 16-16 16
9 ACS Poli Timişoara 11 4 3 4 11-12 15
10 Dinamo Bucureşti 11 3 4 4 16-12 13
11 Concordia Chiajna 8 4 1 3 11-12 13
12 Săgeata Năvodari 11 3 3 5 9-19 12
13 Oţelul Galaţi 11 3 2 6 11-22 11
14 FC Braşov 11 2 4 5 11-14 10
15 Viitorul Constanţa 11 2 4 5 5-17 10
16 FC Vaslui 11 4 2 5 11-10 6
17 ASC Corona 2010 Braşov 12 1 2 9 7-19 5
18 Universitatea Cluj-Napoca 12 0 4 8 7-23 4

FC Vaslui a fost penalizată cu opt puncte de către Comisia de Disciplină a FRF.Sursa:Agerpres