FC Braşov – FC Vaslui 1-1, în etapa a 8-a a Ligii I de fotbal

FC Brasov – FC Vaslui 1-1FC Braşov şi FC Vaslui au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), sâmbătă seara, 21 septembrie, sub Tâmpa, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii I de fotbal.
Oaspeţii au deschis scorul în min. 11, prin Liviu Antal, dintr-un penalty obţinut de Adrian Pătulea. Romeo Surdu a restabilit egalitatea în finalul primei reprize (41). Vasluienii, care au avut o bară prin Caue (57), au mai cerut penalty la un duel între Serginho şi Pătulea, în prima repriză. Surdu a fost semnalizat greşit în ofsaid pe final, la o fază în care rămăsese în poziţie de finalizare (90+2).
Braşovenii sunt neînvinşi de trei etape.
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) – CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) – LPF. Sursa: Agerpres