Liga 1De vineri până luni au loc meciurile din etapa a 7-a a Ligii I de fotbal.
Rezultate:
Vineri 13 septembrie:
Pandurii Tg. Jiu – Dinamo Bucureşti 2-1 (0-1), stadion ‘Tudor Vladimirescu’
Au marcat: Marko Momcilovic (76), Eric De Oliveira (86), respectiv Cosmin Matei (37).
Cartonaş roşu: Constantin Grecu (Dinamo, 62).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Marius Nicoară (Băile Herculane/CS); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) – CCA, Ion Turculeanu (Craiova) – LPF

Sâmbătă 14 septembrie:
FC Steaua Bucureşti – AFC Săgeata Năvodari 5-0 (3-0), stadion ‘Steaua’ – Bucureşti
Au marcat: Federico Piovaccari (5), Andrei Prepeliţă (20), Adrian Cristea (42), Pantelis Kapetanos (72 – penalty, 83).
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observator: Irina Mîrţ (Bucureşti) – CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) – LPF

Duminică 15 septembrie:
ASC Corona 2010 Braşov – CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (0-0), stadion ‘Tineretului’ – Braşov
Au marcat: Sergiu Buş (62), respectiv Florin Dan (55), Aymen Tahar (64).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: Dan Petrescu (Bucureşti) – CCA, Florin Nicolaescu (Balş) – LPF

FC Oţelul Galaţi – AFC Astra Giurgiu 0-4 (0-1), stadion ‘Oţelul’ – Galaţi
Au marcat: Marian Cristescu (18, 48), Mirko Ivanovski (64), Pedro Santos (75).
Cartonaşe roşii: Sergiu Costin (Oţelul, 44), Gabriel Paraschiv (Oţelul, 45+1).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Dumitru Marcu (Craiova) – LPF

FC Petrolul Ploieşti – CS Concordia Chiajna 2-0 (1-0), stadion ‘Ilie Oană’ – Ploieşti
Au marcat: Pablo de Lucas (27), Ferebory Dore (75).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte)
Observatori: Corneliu Fecioru(Bucureşti) – CCA, Alexandru Popescu (Bucureşti) – LPF

FC Universitatea Cluj – FC CFR 1907 Cluj 0-0, ‘Cluj Arena’ – Cluj-Napoca
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Ioan Mureşan (Bucureşti) – CCA, Aurel Beldeanu (Craiova) – LPF, supervizor LPF: Alexandru Boc (Bucureşti)

Luni 16 septembrie sunt programate meciurile:
FC Viitorul Constanţa – AFC Botoşani (stadion ‘Concordia’ – Chiajna, 19,00, Digi Sport 1)
Arbitru: George Rădulescu; arbitri asistenţi: Vasile Marinescu, Iulian Radu; arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (toţi din Bucureşti)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) – CCA, Ion Craiu (Bucureşti) – LPF
FC Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov (stadion ‘Ceahlăul’ – Piatra Neamţ, 19,00, Dolce Sport 1)
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Orbuleţ (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marius Bocăneală (Galaţi)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) – CCA, Mario Agiu (Bucureşti) – LPF
FC Vaslui – ACS Poli Timişoara (stadion ‘Municipal’ – Vaslui, 21,30, Digi Sport 1)
Arbitru: Marius Avram; arbitri asistenţi: Valentin Avram, Florin Eduard Ungureanu; arbitru de rezervă: Dragoş Istrate (toţi din Bucureşti)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ), Viorel Ilinca (Piteşti).