[VIDEO-AUDIO] N-a fost să fie nici în meciul cu CSM Făgăraș. CSM Reșița, învinsă pe teren propriu

208

N-a fost să fie nici de această dată. Handbaliștii de la CSM Reșița nu au reușit să învingă pe teren propriu pe CSM Făgăraș, în etapa a 20-a a Ligii Zimbrilor. Oaspeții s-au impus cu 28 – 25, după două reprize total opuse. La pauză conduceau rosso-nerii cu 12-11.

Ceea ce s-a întâmplat în ultimele minute a făcut diferența, ratări ale gazdelor și un portar al oaspeților în mare formă, mai ales pe final de joc.

Publicul reșițean s-a ridicat la așteptări și de această dată, atmosfera fiind una frumoasă.

Principalii marcatori ai CSM Reșița au fost Trifkovic cu 5 goluri, Mledenciu, Heimbach și Daia câte 4.

”Astăzi am ratat foarte mult, asta a făcut diferența”, a spus la final de joc antrenorul Bojan Butulija:

La final de joc l-am felicitat pe portarul reșițenilor, Paul Simulescu, cel care a reușit să ”închidă” poarta, mai ales în prima parte a jocului:

”Norocul a fost de partea noastră, nu am făcut cel mai bun joc”, a menționat antrenorul celor de la CSM Făgăraș, Raul Fotonea:

”Ne bucurăm pentru punctele obținute, trei puncte în deplasare, dar avem de muncit mai mult”, a concluzionat jucătorul Cosmin Capotă de la CSM Făgăraș:

CSM Reșița rămâne pe ultimul loc în Liga Națională cu 7 puncte, dar speră la o evoluție bună în play out, pentru e evita retrogradarea.

sursa foto: Cristina Corocan