[AUDIO-FOTO] CSM Reșița, înfrângere la Călărași. Cristi Bobar: încă o excursie pentru noi!

678

Fotbaliștii de la CSM Reșița au disputat sâmbătă, 2 noiembrie jocul din etapa a 15-a a Ligii a II-a de fotbal, în deplasare la Dunărea Călărași.

Rosso-nerii din Banat au fost învinși cu 2-1, după ce la pauză conduceau tot gazdele cu 1-0.

Unicul gol al CSM Reșița a fost marcat de Marius Coman, în minutul 65.

Dunărea Călărași a deschis încă din minutul 6, la o fază în care Tudoran a centrat de pe dreapta, iar fundașul rosso-nerilor, Acka, a deviat mingea în propria poartă. A urmat egalarea, în partea secundă prin Marius Coman, care a marcat cu un șut din interiorul careului. Gazdele s-au impus, însă, datorită golului înscris în minutul 76, de Bogdan Rusu.

”Încă o excursie pentru noi. Toată lumea laudă jocul nostru, dar eu vreau să obținem puncte”, a spus la final de meci președintele CSM Reșița, Cristi Bobar:

”A fost încă o excursie pentru noi. Dacă scoteam un rezultat de egalitate nu se supăra nimeni. Era cel mai echitabil. Ei au câștigat și merită să fie felicitați. Eu încerc să creez cele mai bune condiții, dar nu să facem excursii. Vreau să luăm și puncte. Ne gândim la meciul de miercuri, să-i recuperăm pe cei accidentați. Nu se pune problema să încheiem colaborarea cu Leo Doană, încercăm să-l susținem în tot ceea ce face. Noi trebuie să câștigăm puncte, să fim foarte atenți,” a spus Cristi Bobar.

Pentru CSM Reșița au evoluat: C. Zimmerman- L. Acka, M. Ehmann, B. Vasiu, D. Vădrariu, D. Săulescu, C. Poiană, C. Cristea, M. Coman, A. Dat, F. Cioablă. Rezerve au fost: A. Horvat – T. Caragea, F. Vlădia, A. Lazăr, L. Breșneni, M. Banac, D. Ene.