[VIDEO-FOTO] CSM Școlar Reșița a intrat în vacanță cu ”fruntea sus”. Bilanț de 5 victorii de la întoarcerea pe banca tehnică a lui Leo Doană

779

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Școlar Reșița a disputat vineri, 30 noiembrie ultimul meci din turul campionatului, în seria a IV-a. Pe teren propriu s-a confruntat cu Industria Galda.

Rosso nerii au dispus cu 3-1, la pauză 0-0, de oaspeții din județul Alba. Gazdele au deschis scorul din penalty în minutul 48, prin Ene. Apoi au majorat diferența în minutul 61, prin reușita lui Săulescu. În minutul 80, Galda a obținut un penalty, însă portarul rosso-nerilor, Zimmermann, a reușit să apere. Prelugirile jocului au fost destul de disputate cu două goluri înscrise: în min. 92 de Ene pentru rosso-neri și în min. 93 de Gergely pentru Galda, golul de onoare.

La finalul ultimului joc din turul campionatului, antrenorul echipei din Valea Domanului, Leontin Doană a declarat:

La conferința de presă de după meci a fost prezent și președintele CSM Școlar Reșița, Cristian Bobar care a vorbit despre prezentul și viitorul la echipa din Valea Domanului:

Victoria în fața echipei din Industria Galda a fost cel de-al patrulea succes consecutiv al rosso-nerilor. Cu antrenorul Leo Doană pe bancă, CSM Școlar Reșița a înregistrat 5 victorii și un egal.

conform Liga2.ro

Urmează vacanță până în data de 14 ianuarie, iar campionatul va fi reluat în luna martie.