N-a fost să fie pentru CSM Şcolar Reşiţa

384

N-a fost să fie anul acesta, poate în sezonul următor. CSM Şcolar Reşiţa a terminat ediţia de campionat cu o frumoasă victorie, dar n-a reuşit să promoveze în Liga a II-a de fotbal. Ripensia Timişoara a fost cea care i-a împiedicat visul să devină realitate. Vineri, la Timişoara, Ripensia a dispus de Pandurii Tg. Jiu II cu 4-0, după 2-0 la pauză.

În Valea Domanului, CSM Şcolar Reşiţa a încheiat cu o victorie la scor cu ACS Poli Timişoara II, 5-1, după ce la pauză scorul a fost de 1-0. Primele două goluri au fost marcate în minutul 2 al fiecărei reprize, de către Keita şi Negoescu. Au urmat reuşitele semnate de:  Muselin min. 69, Breşneni min. 84 şi…autogol Filip min. 90+2. Pentru oaspeţi a înscris golul de onoare, Oprea în minutul 63.

De cealaltă parte Ripensia Timişoara n-a dat nicio şansă Pandurilor, de care au trecut clar cu 4-0, prin golurile marcate de:  Adrian Zaluschi în minutul 33 din penalty, Andrei Dumiter în min. 43 şi Ndiaye Mediop, cel care a punctat de două ori, în minutele 88 şi 90 au semnat golurile formaţiei timişorene.

sursa foto:pressalert

CSM Resita felicită echipa Ripensia Timișoara pentru promovare !!!
Mulțumim tuturor celor care au fost alaturi de echipa noastra in acest sezon si dorim sa ne fiti alături in sezonul următor, când promitem sa fim si mai puternici !!!