[FOTO/AUDIO] Metalul Reşiţa a obţinut prima victorie în etapa a 10-a din actualul sezon al Ligii a 2-a

Metalul Resita-Unirea Tarlungeni (28)

Metalul Reşiţa a reuşit să obţină vineri, 23 octombrie, prima victorie din actualul sezon al Ligii a doua de fotbal, în debutul etapei a 10-a.
Rosso-nerii au câştigat cu 3-1 (1-1) întâlnirea cu Unirea Tărlungeni, disputată pe stadionul din Valea Domanului, un meci al ultimelor clasate în seria a doua. Scorul a fost deschis de oaspeţi prin Monea, în minutul 4. Elevii lui Eugen Trică au reuşit să revină, iar Skraparas a adus egalarea în minutul 39. Spre finalul jocului au venit şi celelalte două goluri, fiind înscrise de Feher (min 68) şi de Maissiat (min 73). La meciul de vineri au lipsit Bloju din cauza unei accidentări şi Robert Cristian- suspendat.
Această victorie este importantă pentru moralul echipei, a declarat antrenorul Eugen Trică, dar în continuare trebuie adunate puncte. Metalul rămâne în continuare pe ultimul loc al seriei a 2-a, cu 4 puncte.
La rândul său, antrenorul Unirii Tărlungeni, Daniel Bona, a precizat că a fost un meci de luptă, în care gazdele au valorificat toate ocaziile. Mai mult, principalul braşovenilor a precizat că are mulţi jucători accidentaţi.