[Foto] Supercupa Ligii a 5-a de fotbal Caraş-Severin a fost câştigată de Minerul Dognecea

Minerul Dognecea si Era Comexim Caransebes supercupa

Campioanele Ligii a 5-a de fotbal Caraş-Severin, Minerul Dognecea şi Era Comexim Caransebeş, şi-au disputat miercuri, 1 iulie, Supercupa. Trofeul a ajuns la echipa din Dognecea care a câştigat cu 2-1, partida disputată pe terenul sintetic din Valea Domanului. Meciul a avut două reprize a câte 35 de minute. Minerul Dognecea a deschis scorul, în minutul 33, prin Silviu Ariton. În repriza a doua, Era Comexim a egalat în minutul 64 prin Nicolae Manicea, iar scorul final a fost stabilit de Remus Istodor în ultimul minut al partidei. Astfel, Supercupa Ligii a 5-a, află la a doua ediţie, a ajuns la Minerul Dognecea.

La finalul meciului, cele două echipe, care au promovat în liga a patra, au fost premiate de conducerea Asociaţiei Judeţene de Fotbal Caraş-Severin. Au fost acordate cupe, medalii şi diplome de excelenţă.

Au evoluat echipele:

AS Minerul Dognecea: Răzvan Drugărin – Petru Patape, Ştefan Alexandru, Răzvan Telescu, Denis Drugărin (cpt.), Flavius Duman, Andrei Petraru, Dumitru Hariton, Ion Hariton, Remus Istodor, Constantin Pateşan. Rezerve: Florin Alexandru, Cristian Crispin. Antrenor: Petru Burlean.

AS Era Comexim Caransebeş: Dan Doran – Daniel Nemeş, Costel Nemeş, Nicolae Manicea (cpt.), Ovidiu Vitan, Cristian Dogaru, Sorin Radu, Ion Benghia, Liviu Arnăut, Petru Maxim, Marius Puiu. Rezerve: Petru Sârbu, Dan Avram. Antrenor: Florin Ardeleanu.