Argint pentru sportivii de la CS Universitatea Reşiţa

Volei de plaja

Sportivii Lucian Bădiceanu şi Marius Roşu, legitimaţi la CS Universitatea Reşiţa, au obţinut duminică medalia de argint în etapa a doua a Campionatelor Balcanice de volei de plajă U 20 de la Salonic din Grecia. Medalia de aur a fost cucerită de Serbia 1, care s-a impus în finală cu 2-0 în faţa jucătorilor noştrii.
În competiţia feminină, sportivele timişorene Ioana Ordean/Adriana Melniciuc au obţinut tot argintul, după ce au pierdut în finală în faţa primei echipe a Turciei cu 2-1.
În urmă cu o săptămână, în etapa întâi care s-a desfăşurat în Parcul Rozelor din Timişoara, fetele au reuşit să intre în posesia medaliilor de argint, iar băieţii de la CS Universitatea Reşiţa au urcat pe treapta a treia a podiumului.