Liga 1, etapa a 5-a: rezultate şi marcatori

1.FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-CS CONCORDIA CHIAJNA 2-0,LIGA 1 (28.10.2013)

Două partide s-au disputat vineri, 22 august în etapa a 5-a din Liga 1 de fotbal.

FC Braşov- ASA Târgu Mureş 2-1. Au marcat: Grigorie în minutul 38 şi Constantinescu în minutul 76. Pentru oaspeţi a înscris Bumba în minutul 4.

Concordia Chiajna- Dinamo 0-0.

Sâmbătă au fost programate două meciuri:

Panduri Târgu Jiu- FC Vitorul 1-1. Oaspeţi au marcat primii prin Nikolov în minutul 37. Gazdele au egalat prin Roman în minutul 90+1.

Steaua- Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1. Golul a fost marcat de Achim în minutul 48.

Trei jocuri au avut loc duminică:

FC Botoşani- Universitatea Cluj 1-0. Unicul gol a fost înscris de Vaşvari în minutul 73.

Rapid- Astra Giurgiu 0-2. De Amorim în minutul 41 şi Grandin în minutul 90+2 au fost marcatorii golurilor.

CS Universitatea Craiova- Petrolul Ploieşti 0-2. Golurile au fost înscrise de Albin în minutul 68 şi Tamuz în minutul 82.

Luni au fost programate ultimele două meciuri:

CSMS Iaşi- Oţelul Galaţi 0-0 şi

CFR Cluj- Gaz Metan Mediaş 4-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 16 Petre. Pentru CFR au marcat Bruno Guimaraes în minutul 41, Larie în minutul 52, Tade în minutele 67 din penalti şi 86.

Petrolul a urcat pe primul loc al clasamentului cu 13 puncte. Pe poziţiile doi şi trei sunt în ordine Steaua şi Astra, ambele cu câte 12 puncte.

Sursa foto: digisport.ro