[FOTO-AUDIO] Înfrângere usturătoare pentru CSM Reșița în meciul cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu. Leontin Doană: nici dacă ne adunam de pe stradă nu jucam așa în apărare!

998

Evoluție dezamăgitoare pentru CSM Reșița,sâmbătă, 5 octombrie  în etapa a 10-a a Ligii secunde de fotbal. În Valea Domanului, rosso-nerii au fost umiliți de Viitorul Pandurii Tg. Jiu, echipă ce a pierdut în etapa precedentă la scor, acasă, cu ASU Poli Timișoara. Echipa vizitatoare s-a impus cu 7-1, după ce la pauză conduceau cu 3-1. Gorjenii, parcă, s-au transformat și au jucat ofensiv pe toată durata partidei. Marcatorii lor fiind aplaudați de publicul reșițean.

Au punctat prin: Astafei în minutele 11 și 59, Pop în minutele 17, 43 și 52, Gîrbiță în minutul 71 și Bădăuță în minutul 87.  Unicul gol al rosso-neilor a fost marcat de Daniel Ene în minutul 18.

Meciul s-a încheiat cu victoria clară a echipei oaspete, care la final de joc a salutat galeria rosso-nerilor, galerie ce nu a avut aceleași sentimente față de propria echipă.

Ne cerem scuze spectatorilor pentru acest joc, nu-mi explic ce s-a întâmplat cu ei”, a spus antrenorul reșițenilor Leontin Doană:

”Scorul spune clar ce s-a întâmplat azi la Reșița”, a apreciat tehnicianul gorjenilor, Cristian Lupuț:

Turris Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău 19:30

Miercuri, 20 Noiembrie       Rapid – UTA Arad 14:00.