Poli Timișoara se menține în top și după deplasarea de la Călărași

96

SCM Politehnica Timişoara și AHC Dunărea Călăraşi au terminat la egalitate, 27-27 (16-15), duminică, la Călăraşi, într-o partidă din etapa a patra a Ligii Naţionale de handbal masculin.

Dunărea s-a desprins în prima repriză la 14-10, dar la pauză avansul de pe tabelă a fost minim, 16-15. Gazdele au condus în partea secundă cu 24-22 şi 25-23, dar Poli a reuşit să obţină egalul.

Pentru Dunărea au înscris Radojkovic 8 goluri, G. Bujor 4, Vârtic 4, Dospinescu 3, Hanţaru 3, Gurkovski 2, Pejovic 1, Broască 1, Nosrati 1.

Golurile echipei de pe Bega au fost reuşite de Dragas 8, Sadoveac 5, Fenici 4, Pribanic 3, Cîmpan 3, V. Milosevic 2, Marjanovic 2.

CSM Bucureşti ocupă primul loc, cu 12 puncte, urmată de AHC Potaissa Turda, 10 puncte, CSM Focşani 2007, 9 puncte (3 jocuri), SCM Politehnica Timişoara, 8 p, etc, scrie Agerpres.ro