Egal norocos pentru CSM Reșița la Național Sebiș

CSM Reșița a terminat la egalitate partida din etapa a 22-a a Ligii a 3-a, seria a 4-a disputată pe terenul celor de la Național Sebiș.

După o primă repriză în care rossonerii au dominat partida, golul a venit în cel de-al treilea minut al reprizei secunde, autorul acestuia fiind mijlocașul Laurențiu Breșneni. Din păcate, bucuria reșițenilor nu a ținut decât 8 minute, Săulescu aducând egalarea pentru echipa arădeană.

Reșițenii au mai avut un gol în minutul 79, marcat de Staicu, anulat de centralul partidei pentru fault în atac. De cealaltă parte, în minutul 90+3, autorul golului Săulescu e faultat în spațiul de pedeapsă de Zimmermann, însă Ontel șutează de la punctul cu var pe lângă bara din dreapta goalkeeper-ului reșițean.

În partida celeilalte contracandidate la promovare, la Petroșani, ACS Șirineasa a trecut de Șoimii Lipova cu 5-0.