CSM Reșița o obținut victorie în jocul cu Voința Lupac

367

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Reșița a disputat sâmbătă, 24 martie un joc amical cu formația clasată pe primul loc în campionatul județean de fotbal Caraș-Severin, Voința Lupac.
Rosso-nerii s-au impus cu scorul de 6 – 1, la pauză 3-0.

Golurile echipei din Valea Domanului au fost marcate de: Vădrariu, Ene, de două ori, Staicu, Bactar și Burciu. Golul de onoare al celor din Lupac a fost înscris de Nicola.

Golurile au fost marcate astfel : Vădrariu în minutul 17, Ene în minutele 25 și 27, Staicu în minutul 46, Bactar în minutul 77 și Burciu minutul 80 din penalty. Nicola a punctat pentru Voința Lupac în minutul 52.

La CSM REȘIȚA au evoluat : Zimmermann – Szijj, Putanu, Podină, Copaci – Negoescu, Vaștag, Breșneni, Vădrariu – Ene, Staicu
Rezerve : Petruț – Bactar, Albu, Marius Musteța, Marian Musteța, Bărbulescu, Jula, Hrudei și Burciu.

A fost un joc amical pe care elevii lui Daniel Oprița l-au disputat cu Voința Lupac, deoarece partida din campionat cu CSM Lugoj a fost amânată din cauza condițiilor meteo.

ACS Şirineasa – CNS Cetate Deva 17:00
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara stă.

Etapa a 20-a este următoarea:
Mar 30, 2018 15:00 ACSO Filiaşi   –   ACS Şirineasa Info
Mar 30, 2018 15:00 CNS Cetate Deva   –   CS Millenium Giarmata Info
Mar 30, 2018 15:00 CS Naţional Sebiş   –   Club Sportiv U Craiova SA 2 Info
Mar 30, 2018 15:00 AFC Hermannstadt 2   –   ACS Ghiroda Info
Mar 30, 2018 15:00 Centrul Naţional de Pregătire Timişoara   –   CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic Info
Mar 31, 2018 15:00 CS Internaţional Băleşti   –   CS Şoimii Lipova Info
Mar 31, 2018 15:00 CS Gloria Lunca Teuz Cermei   –   CSM Școlar Reșita Info
Mar 31, 2018 15:00 CSM Lugoj   –   STĂ Info