Adversar de calibru pentru Poli Timișoara în semifinalele Cupei României la handbal masculin

145
Formatia SCM Politehnica Timisoara(echipament violet) a terminat la egalitate, 26-26, partida cu Steaua Bucuresti, duminica 2 Ocrombrie 2016, in sala Constantin Jude din Timisoara, in Liga Zimbrilor la handbal masculin. SEBASTIAN TATARU/MEDIAFAX FOTO

Semifinalele Cupei României la handbal masculin programează duelurile Poli Timişoara – Minaur Baia Mare şi HC Dobrogea Sud – Steaua Bucureşti, potrivit tragerii la sorţi de marţi, de la sediul FR Handbal.

Turneul Final Four va avea loc la Constanţa, în 17-18 martie, iar semifinalele, programate în prima zi, vor fi Poli Timişoara – Minaur Baia Mare şi HC Dobrogea Sud – Steaua Bucureşti,scrie Telekomsport.ro

HC Dobrogea Sud, Poli Timişoara, Steaua Bucureşti şi Minaur Baia Mare s-au calificat în semifinalele Cupei României, după următoarele rezultate în faza sferturilor de finală: HC Dobrogea Sud – CSM Făgăraş 30-23 (10-9), Poli Timişoara – Ştiinţa Bacău 27-22 (12-9), CSM Bucureşti – Steaua Bucureşti 28-29 (13-15) şi Potaissa Turda – Minaur Baia Mare 28-34 (14-15).

În 2017, Cupa României a fost câştigată de campioana Dinamo Bucureşti, care de această dată a fost eliminată în optimi de Minaur Baia Mare.

sursa foto:prosport.ro