Înfrângere usturătoare pentru Universitatea Reșița

63

Echipa antrenată de Cristian Busuioc a înregistrat, ieri, o înfrângere dură, pe teren propriu, în faţa liderului Seriei B, din divizia A, CSM Slatina. Cu 28-17 s-a impus echipa oaspete, la pauză scorul a fost de 16 la 8. Formația reșițeană a reușit să înscrie primul gol în minutul 13, când era condusă cu 4-0. Antrenorul Universităţii, Cristian Busuioc a afirmat că victoria echipei din Slatina a fost una meritată și că formația sa nu s-a putut ridica la pretențiile unui derby:

”Începutul a fost unul timorat pentru noi. Am ratat mult și s-a simțit diferența de valoare și gabarit. Unele jucătoare de la Slatina au evoluat deja în Liga Națională și s-a simțit experiența lor”, a spus Cristian Bosioc.

După această victorie, la 11 goluri, formația din Slatina nu mai poate pierde promovarea în Liga Națională feminină de handbal.