Înotătorii de la clubul CSS Reşiţa au cucerit patru medalii la un turneu intrenaţional, în Germania

Un grup de şase înotători de la Clubul Sportiv Şcolar Reşiţa (CSS Reşiţa) a participat, recent, la un turneu internaţional organizat în Germania.

Reşiţenii au câştigat patru medalii, dintre care două de aur şi câte una de argint şi de bronz. Erwin Schmelas s-a clasat pe locul 1 în probele de 100 m liber şi 100 m spate, iar la 200 m mixt a obţinut locul 2. Dorian Burciu a terminat pe locul 3 cursa de 200 m mixt. Alţi doi înotători, au încheiat concursul pe 5: Ion Alexandru la 100 m spate şi Roberta Baciună la 100 m liber.

Delegaţia clubului CSS Reşiţa, însoţită de antrenoarea Nadia Cîmpan, a mai avut în componenţă doi sportivi, pe Andrei Bugariu şi Andrei Bumbea.

sursa foto: facebook.com/css.resita1.ro