[UPDATE] Cupa României la fotbal, rezultatele din sferturile de finală

ACS Poli Timisoara eliminata de ASA Tg Murs din Cupa Romaniei

Steaua, ASA Târgu Mureş, Dinamo şi CFR Cluj sunt semifinalistele Cupei României la fotbal.

Steaua a învins-o joi seara, 17 decembrie, pe FC Viitorul cu 1-0 (0-0), la Ovidiu, în sferturile de finală ale competiţiei.

Dinamo s-a calificat dramatic în semifinale, printr-un gol marcat în ultimele secunde, marţi seara, 15 decembrie, pe stadionul din Şoseaua Ştefan cel Mare, în meciul câştigat cu 2-1 în faţa formaţiei Astra Giurgiu, în sferturile de finală ale competiţiei.

ASA Târgu Mureş a eliminat-o marţi, pe ACS Poli Timişoara, scor 7-6, după executarea loviturilor de departajare. La finalul timpului regulamentar a fost egalitate, 1-1 (foto).

CFR Cluj a reuşit să se califice în semifinale după ce a câştigat partida de miercuri, 16 decembrie, de pe terenul lui CSMS Iaşi, scor 2-1.

sursa foto: acspoli.ro