Turul Ligii 1 de fotbal s-a încheiat. Astra este liderul primei părți a campionatului

petrolul-poli

ACS Poli Timișoara a rămas neînvinsă de cinci etape, după ce la cârma forțației a fost instalat antrenorul Florin Marin. Aseară, în etapa a 13-a, ultima a turului de campionat, timișorenii au remizat în deplasare la Petrolul, scor 1-1. Gruparea de pe Bega a deschis scorul prin Llorente în minutul 69, iar gazdele au egalat trei minute mai târziu prin Saalazar. Ambele formaţii au acuzat arbitrajul lui Alexandru Tudor.

CFR Cluj- CS U Craiva 1-2.

Poli Timişoara se află pe locul 9 al clasamentului cu 14 puncte. Lider este Astra cu 27 de puncte, secondată de Steaua cu 25 de puncte. Podiumul este completat de Viitorul Constanţa cu 23 de puncte.