[Foto/audio] “S-a repetat istoria”, a spus Marian Pană după meciul cu FC Braşov

Metalul-FC Brasov, etapa 3 (7)

Metalul Reşiţa a suferit o nouă înfrângere în seria vestică a Ligii a doua de fotbal, sâmbătă, pe teren propriu în meciul cu FC Braşov din etapa a treia. Partida din Valea Domanului s-a încheiat 3-2 pentru oaspeţi. Elevii lui Marian Pană şi Carol Gurgu şi-au dorit cel puţin un egal, după ce l-a pauză braşovenii aveau deja 3-0, prin golurile înscrise de Matei- de două ori şi Rusu. În repriza a doua, ambele goluri pentru reşiţeni au fost înscrise din lovitură de la 11 metri de nou-sositul Cristian Puşcaş.

În ciuda acestui nou eşec, antrenorul Marian Pană i-a felicitat pe jucători, dar a ţinut să precizeze că golurile au fost încasate din greşeli:

La rândul său, antrenorul oaspeţilor de la FC Braşov, Adrian Szabo, crede că elevii săi au abordat repriza a doua cu prea multă uşurinţă:

Metalul Reşiţa: Zimmerman (cpt.) – R. Cristian, I. Popescu, Nogo, Aniţoiu – Feher, M. Chiţu – I. Szabo, Muselin, Cl. Ionescu – Bloju; rezerve: Ciule – Manole, Ponoran, Săndescu, Krkelic, Puşcaş; antrenor: Marian Pană

FC Braşov: Căucă – Letan, Hlinca, Poverlovici, Bg. Rusu – Codoban, Vl. Munteanu – Ianc, Perju, M. Matei – Buga (cpt.); rezerve: D. Mutu – Al. David, Puţanu, H. Popa, D. Ene, Olteanu, Moraru; antrenor: Adrian Szabo

Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); Asistenţi: Cristian Gabriel Drăguţ (Timişoara) şi Călin Cimponeriu (Lugoj).