Medalii de aur pentru două atlete din Banat la Campionatele Naţionale ale juniorilor 1

10533800_1470126676578431_6357050204198023613_n

Atleta Loredana Cimpoieru de la CSS Caransebeş a câşţtigat sâmbătă  proba de 1500 de metri din cadrul Campionatelor Naţionale rezervate juniorilor 1 de la Piteşti. Sportiva antrenată de Cristian Dragomir a încheiat cursa în 4 min 35 sec 68 sut.

Duminică, la 800 de metri, Loredana a cucerit bronzul, cu timpul de 2 min 16 sec 63 sut, iar sora ei, Nicoleta a încheiat cursa pe locul 10.
Proba feminină de 100 de metri a fost câştigată sâmbătă de Ioana Gheorghe de la LPS Banatul Timişoara, cu timpul de 12 sec 23 sut. În a doua zi, eleva antrenoarei Mihaela Răsădean a cucerit şi aurul probei de 200 de metri, cu timpul de 24 sec 9 sut.