[FOTO] CSM Şcolar Reşiţa s-a clasat pe locul doi la Cupa de Crăciun organizată la Arad

CSM Scolar Resita jucatori 2006, locul 2 la Arad (2)

Echipa de fotbal CSM Şcolar Reşiţa cu jucători născuţi în 2006 a terminat pe locul doi competiţia Cupa COTTA de Crăciun organizată de clubul Atletico Arad. Au participat zece echipe din România, Serbia şi Ungaria. Micii fotbalişti reşiţeni, pregătiţi de Cristian Bercsenyi au terminat pe primul loc în Grupa B, obţinând victorii în cele patru meciuri disputate. În semifinale CSM Şcolar Reşiţa a învins cu 2-0 echipa maghiară Bekescsaba Labdarugo, iar în finală reşiţenii au pierdut cu 2-1 în faţa formaţiei Luceafărul Cluj.