Cupa României la fotbal: rezultate parţiale din 16-imi

Cupa Romaniei

Meciurile din şaisprezecimile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal se joacă pe 23, 24 şi 25 septembrie, a anunţat Federaţia Română de Fotbal. Marţi, 23 septembrie, sunt programate şase partide, miercuri, 24 septembrie, vor avea loc alte cinci jocuri, iar joi, 25 septembrie, se vor disputa restul de cinci meciuri.

Rezultate:
Marţi, 23 septembrie:
Şoimii Pâncota (II) – Pandurii Tg. Jiu 1-2. Au înscris: Flavius Băd în minutul 31, respectiv Nejc Mevlija în minutul 22 şi Cornel Predescu în minutul 85.

CF Brăila (II) – Oţelul Galaţi 0-1. Singurul gol al meciului a fost reuşit de Emil Jula în minutul 56.

CSM Rm. Vâlcea (II) – CSMS Iaşi 0-1. A marcat Alexandru Mugurel Dedu în minutul 2.

Rapid CFR Suceava (II) – Gaz Metan Mediaş 1-0, după prelungiri, prin golul reuşit de Mircea Negru în minutul 103.

ASA Tg. Mureș – Concordia Chiajna 4-1. Golurile ilfovenilor au fost marcate de Axente în minutele 27 şi 66, Amauri în minutul 36 şi N’Doye în minutul 43. Pentru Concordia a înscris Dyulgerov, în minutul 5.

Rapid Bucureşti – FC Botoşani 5-4 la loviturile de departajare. Au executat în ordine loviturile de departajare: Istvan Fulop 0-1 (gol), Alexandru Coman 1-1 (gol), Michael Ngadeu 1-2 (gol), Alexandru Iacob 2-2 (gol), Mihai Bordeianu 2-3 (gol), Laurenţiu Buş 3-3 (gol), Rashid Browne 3-4 (gol), Andrei Tînc 4-4 (gol), Sebastian Ianc 4-4 (ratare – apără Virgil Drăghia), Nicolae Vasile 5-4 (gol).

Miercuri 24 septembrie:
FC Viitorul Axintele (III) – CFR Cluj 0-2.  Golurile au fost înscrise de Ferebory Dore în minutele 26 şi 35.

Sport Club Bacău (II) – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-5, după prelungiri. Au înscris: Cornel Mihai Căinari în minutul 68, respectiv Andrei Marc în minutul 90+4, Andrei Pavel în minutul 91, Doru Popadiuc în minutele 99, 103 şi 111.

Chindia Târgovişte (III) – FC Braşov 1-3. Au marcat: Dragoş Pătru în minutul 62, respectiv Liviu Ganea în minutul 31, Diogo Santos în minutul 43 şi Horia Popa în minutul 73.

CS Unirea Jucu (III) – Petrolul Ploieşti 0-2. Au înscris Victoraş Astafei în minutele 24 şi 57, şi Nkoyi în minutul 31.

Fortuna Poiana Câmpina (II) – Dinamo Bucureşti (20,30).