Liga 1, etapa a 6-a: rezultate şi marcatori

3.FOTBAL:FC BRASOV-DINAMO BUCURESTI,LIGA 1 (3.05.2014)

În etapa a 6-a din Liga 1 de fotbal vineri, 29 august, s-au disputat două partide:
Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu 0-2. Au marcat: Buleică în minutul 35 şi Matulevicius în minutul 88 din penalty.
Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna 2-0. A marcat: Achim în minutul 71 şi în minutul 76 din penalty.

Sâmbătă au avut loc două meciuri:
Dinamo – FC Braşov 2-1. Au marcat: Cordoş în minutul 34, C. Matei în minutul 63. Pentru oaspeţi a înscris Aganovici în minutul 86.
FC Viitorul – Steaua 0-1. Singurul gol al partidei a fost înscris de Iancu în minutul 52 din penalty.

Trei jocuri au fost programate duminică:
ASA Tg. Mureș – FC Botoșani 2-1. Golurile au fost înscrise de N’Doye în minutele 36 și ’85 pentru gazde şi Hadnagy în minutul 78 pentru oaspeţi.
Astra Giurgiu – CS Universitatea Craiova 5-0. Au marcat Budescu  în minutele 45+2, 58 și 83 din penalti, Bukari în minutul 50 şi Enache în minutul 86.
Petrolul Ploieşti – CFR Cluj 1-2. A înscris pentru Petrolul Teixeira în minutul 54. CFR Cluj a reușit victoria prin  Jakolis în minutul 39 şi Tade în minutul 85.

Luni s-au disputat ultimele două meciuri:
Oțelul Galaţi – Rapid 2-0. Golurile au fost înscrise de Cristi Cristea în minutele 8 şi 60.
Universitatea Cluj – CSMS Iași 2-0. Au înscris Nuno Viveiros în minutul 22 şi Muşat din penalty în minutul 38.

Astra și Steaua sunt pe primele două locuri, ambele cu câte 15 puncte. Petrolul este pe trei cu 13 puncte.
Sursa foto: digisport.ro