[UPDATE] Liga 1 de fotbal, etapa a 25-a. Steaua s-a impus fără probleme în faţa echipei FC Botoşani

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna 2-0.

Au marcat Victoraş Astafei în minutul 74 și Alexandru Zaharia în minutul 76.

Rezultate înregistrate sâmbătă 29 martie

Viitorul Constanţa – ACS Poli Timişoara 1-2.

Pentru echipa antrenată de Dan Alexa au marcat Szabolcs Szekely, în minutul 19  și Florin Nanu, în mintul 66. De la gazde a înscris Alexandru Băluţă în minutul 43.

Pandurii Tg. Jiu – CFR  Cluj 0-1.

Golul a fost reuşit de Felice Piccolo în minutul 90+2.

Partidele de duminică, 30 martie s-au încheiat cu următoarele scoruri:

Ceahlăul Piatra Neamţ – Astra Giurgiu 0-2.

Golurile au fost înscrise de Yazalde Gomes, în minutul 62 şi Denis Alibec, în minutul 90.

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti 2-2.

A marcat pentru gazde Juan Angel Albin de două ori, în minutul 4 din  penalty şi în minutul 33. Oaspeţii au punctat prin  Ştefan Bărboianu, în minutul 10 şi autogolul lui  Haubert Guilherme, în minutul 53.

Luni, 31 martie au fost programate ultimele trei partide ale etapei a 25-a din Liga 1 de fotbal:

‘U’ Cluj – Gaz Metan Mediaş 1-0. Singurul gol al partidei a fost înscris de Valentin Lemnaru în minutul 60, în condiţiile în care medieşenii au evoluat din minutul 30 în zece oameni. U Cluj este la a doua victorie consecutivă, după succesul din derby-ul cu concitadina CFR.

FC Vaslui – FC Braşov 1-0. Spaniolul Cesar Ortiz Puentenueva este autorul singurului gol al meciului reuşit în minutul 61. Ibericul a înscris prima oară de când a îmbrăcat tricoul echipei FC Vaslui.

Steaua Bucureşti – FC Botoşani 4-0. Campioana Steaua nu a avut nicio problemă în faţa oaspeţilor de la FC Botoşani. Golurile au fost marcate de Adrian Popa în minutul 13, Federico Piovaccari în minutul 54, Paul Pîrvulescu în minutul 64 şi Cristian Tănase în minutul 68.