[UPDATE] Liga a I-a de fotbal, etapa a 24-a: rezultate finale şi clasament

Pandurii Tg. Jiu-Dinamo

Vineri, 21 martie
Gaz Metan Mediaş – Corona Braşov 1-0. Golul a fost marcat de atacantul englez Jordan Robertson, în minutul 86, la 7 minute de la introducerea sa în teren.
Astra Giurgiu – Oţelul Galaţi 1-1. Astra a deschis scorul în minutul 4 prin portughezul Yazalde. Gălăţenii au egalat în minutul 26 din penalty, prin brazilianul Marquinhos, după un fault asupra sa.

Sâmbătă, 22 martie
Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti 0-0
Dinamo Bucureşti – Pandurii Tg. Jiu 2-3. Au înscris pentru învingători Maximiliano Giusti, în minutul 5, Marko Momcilovic, în minutul 77 şi Elton  Da Silva, în minutul 90+4. Golurile dinamoviştilor au fost marcate de Kamil Bilinski, în minutele 70 şi 82.

Duminică, 23 martie
FC Botoşani – Viitorul Constanţa 3-1. Au marcat pentru gazde Gabriel Vaşari în minutul 52 din penalty, Attila Hadnagy în minutul 57, Aco Stojkov în minutul 89. Pentru oaspeţi a înscris Nicolae Dică în minutul 8 din penalty.
Săgeata Năvodari – Steaua Bucureşti 1-2. Pentru Steaua au înscris Claudiu Keşeru în minutul 32 din penalty şi Fernando Varela în minutul 55. Golul gazdelor a fost reuşit de José Emilio Guerra în minutul 6.

Luni, 24 martie
ACS Poli Timişoara – FC Vaslui 0-2. Pentru oaspeţi au marcat Piotr Celeban în minutul 16 şi Nuno Viveiros în minutul 72.
FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0, în urma golului reuşit de Andrei Cristea în minutul 37.
CFR Cluj – Universitatea Cluj 1-2. Pentru CFR a înscris Derick Chuka Ogbu în minutul 18, iar pentru Unviersitatea a punctat Valentin Lemnaru în minutul 15 şi Raul Ciupe în minutul 63.