[FOTO-AUDIO] Farul s-a ”stins” în Valea Domanului. CSM Reșița a reușit victoria

813

Fotbaliștii de la CSM Reșița au obținut sâmbătă, 28 septembrie încă trei puncte în Liga a II-a de fotbal,după victoria de pe teren propriu cu  Farul Constanța. A fost 2-1, prin golurile marcate de Daniel Ene, care a deschis scorul în minutul 18 și Dragoș Săulescu, cel care a punctat în minutul 77 . Pentru constănțeni a punctat Iulian Stoica, din penalty în prelungirile primei reprize.

Antrenorul CSM-ului, Leontin Doană a afirmat:

Iulian Stoica egalase pentru marinari, din penalty, după ce Daniel Ene deschisese scorul în minutul 18, cu o plasată lovitură de cap.

Tehnicianul Farului Constanța, Ianis Zicu, a felicitat formația gazdă pentru dăruire și atitudine:

Rosso-nerii puteau beneficia de un penalty, în minutul 60, la scorul de 1-1, dar arbitrul Marius Chiorean a considerat că a fost simulare și i-a acordat cartonaș galben lui Săulescu.

REZULTATE:

Sep 27, 2019 18:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc1 – 1AS FC Universitatea Cluj
Sep 28, 2019 11:00 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița  –  FC Farul Constanța 1920
Sep 28, 2019 11:00 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu  –  ACS ASU Politehnica Timișoara
Sep 28, 2019 11:00 SCM Gloria Buzău  –  CS Concordia Chiajna
Sep 28, 2019 11:00 AFC UTA Arad  –  ASC Daco-Getica Bucureşti
Sep 28, 2019 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi  –  CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
Sep 28, 2019 12:00 ACS Campionii Fotbal Club Argeş  –  AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
Sep 29, 2019 11:00 AFC Ripensia Timișoara  –  CS Sportul Snagov SA
Sep 29, 2019 12:00 FC Metaloglobus Bucureşti  –  Fotbal Club Rapid
Oct 1, 2019 17:45 FC Petrolul Ploieşti  –  CS Mioveni