Inotătorii reșițeni, pe podium în competiții internaționale

Inotătorii reșițeni au luat parte la acest final de săptămână la un concurs internațional, desfășurat în localitatea Ada din Serbia. Au luat parte la întreceri sportivi legitimați la cluburi din 7 țări: Serbia, Croația, Ungaria, Kenya, Bulgaria, Slovenia și România. Au fost în total peste 350 de sportivi.

Reșițenii au performat la această competiție.  Alexandra Careba a ocupat doua locuri I în probele 50 m fluture și 50 m liber și a mai obținut și Cupa pentru cele mai bune rezultate ale competiției.

Ianis Botnariuc și adjudecat și el doua locuri 1 la 50 m fluture și 50 m liber, Alexandru Neamțu a obținut un loc 1 și un loc 2, la 50 m spate și 50 m bras, Alina Zima un loc 1 și un 2 la  50 m spate și  50 m fluture, la Robert Canas a ocupat locul 1 la 50 m liber, Bogdan Anton locul 2 la 50 m bras, Anastasia Roiban locul 3 la 50 m spate. Și ștafeta de 4 X 50 m mixt s-a situat pe locul II, în componența: Alexandra Careba, Alina Zima, Anastasia Roiban și Ariana Epure.

Delegația reșițeană a fost condusă de profesorul Nicolae Ion.