[VIDEO-AUDIO] CSM Reșița își mărește distanța față de Șoimii Lipova. Urmează jocul direct dintre cele două echipe

863

În Liga a III-a de fotbal, seria a IV-a, s-au disputat marți, 7 mai nu mai puțin de șase meciuri din etapa intermediară. În runda a 27-a, CSM Reșița a primit în Valea Domanului vizita echipei CS Ocna Mureș, în fața căreia a reușit să se impună cu 2-0, după ce la pauză scorul a fost alb, 0-0. Golurile rosso-nerilor au fost marcate de același Marius Staicu, în minutele 76 și 89.

La final de întâlnire antrenorul Leontin Doană a apreciat eforturile elevilor săi:

Și antrenorul oaspeților de la Ocna Mureș, Mihai Manea, a subliniat valoarea echipei CSM Reșița, care a jucat un fotbal frumos și în meciul cu formația sa:

Conform Liga2.ro

În etapa viitoare vineri, 10 mai de la ora 18.00 CSM Reșița joacă în deplasare la Șoimii Lipova.

sursa foto si video: Cristina Corocan

————————————————-

În Liga a III-a de fotbal, seria a IV-a, se dispută marți, 7 mai șase meciuri din etapa intermediară, cea cu numărul 27. CSM Reșița evoluează pe teren propriu cu formația CS Ocna Mureș.

9.CSC Ghiroda şi Giarmata Vii35

După jocul de marți, 7 mai pentru reșițeni urmează cea mai importantă partidă, cea cu Șoimii Lipova, din deplasare. Formația din Reșița va fi însoțită de componenții Guardiei Ultra, după cum asigură liderul galeriei, Marcel Gușcă.

Suporterii care doresc să facă deplasarea cu galeria pentru a susține CSM Reșița în jocul de la Șoimii Lipova sunt așteptați să-i contacteze pe reprezentanții acesteia.

”Ne așteptăm la peste 150 de suporteri reșițeni. Am fi fost și mai mulți, dar partida se desfășoară într-o zi lucrătoare, de vineri, 10 mai, de la ora 18.00”, a spus Marcel Gușcă.