[VIDEO-AUDIO] Victorie muncită pentru CSM Reșița în meciul cu Millenium Giarmata

637

CSM Reșița a întâlnit sâmbătă, 30 martie pe stadionul Mircea Chivu pe Millenium Giarmata, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii a III-a, Seria a IV-a.

Rosso-nerii s-au impus cu 2-1, după ce la pauză scorul a fost egal 1-1. Primul gol a fost marcat pentru oaspeți de fostul jucător al CSM-ului, Beloescu în minutul 11. A egalat Musteța în minutul 29.

Rosso-nerii au reușit să-și mărească avantajul de abia în minutul 84 prin Breșneni. Este o victorie muncită, dar frumoasă spune antrenorul Leontin Doană:

Și antrenorul oaspeților, Răzvan Leucă, a fost mulțumit de jocul elevilor săi și a apreciat valoarea reșițenilor:

După jocurile disputate în runda a 20-a a Ligii a III-a de fotbal, în seria a IV-a lider este Şoimii Lipova cu 42 de puncte, urmată de Metalurgistul Cugir cu 41 de puncte, Gloria Lunca Teuz Cermei cu 40, iar CSM Şcolar Reşiţa e pe locul 4 cu 38 de puncte.