CSM Reșița s-a întors fără puncte de la Deva

456

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Reșița a jucat vineri, 12 octombrie, în deplasare la Deva cu echipa locală CNS Cetate, în etapa a 8-a din campionat. Rosso nerii nu au reușit să obțină nici măcar un punct, deși au fost cei care au deschis scorul, prin golul marcat de Laurențiu Breșneni. Până la pauză a urmat egalarea gazdelor, 1-1, după care în repriza secundă devenii au marcat golul victoriei. Scor final 2-1, pentru formația din Deva.

Rosso-nerii au început în formula:Zimmermann – Bactăr – Vladia – Prodan -Vadasis – Breșneni – Mierlici – Szijj – Ene – Taciuc – Staicu.

sursa foto: CSM Reșița

Echipa de fotbal din Liga a III-a, CSM Reșița joacă vineri,12 octombrie în deplasare la Deva cu formația locală CNS Cetate, în etapa a 8-a din campionat. Rosso nerii merg la Deva după victoria cu Alba Iulia şi egalul de la Cugir, cu 9 puncte acumulate și la 10 diferență de liderul Șoimii Lipova. După 7 runde și adversara de vineri a CSM Școlar Reșița nu stă prea bine în clasament, CNS Cetate Deva fiind doar pe poziția a 14-a cu 4 puncte. Reșițenii vor să obțină trei puncte în deplasare, după cum afirmă antrenorul Octavian Benga:

„Mergem la Deva să câștigăm toate cele trei puncte. Vom întâlni o formație care și ea suferă în ultimul timp și care cu siguranță că își dorește foarte mult să ne încurce. Vor juca cu o ardoare crescută să ne învingă, la fel ca toate celelalte echipe cu care jucăm. Sperăm că vom reuși să luăm cele trei puncte și să acumulăm un număr cât mai mare de victorii în perioada care urmează. Promovarea nu a fost și nu este obiectivul Reșiței, ci formarea unei echipe competitive. Vrem să urcăm cât mai mult în clasament și să câștigăm cât mai multe meciuri”.

Pentru partida cu Deva, Mardare este în continuare accidentat, iar Miranda și Săulescu nu sunt în disponibili.

Meciul CNS Cetate Deva – CSM Şcolar Reşiţa, întâlnire programată în cadrul etapei a 8-a, se va disputa, de la ora 15.00, pe stadionul Cetate.