CSM Școlar Reșița, victorie clară la Sânnicolau Mare!

470

Echipa masculină de handbal divizionară A, CSM Școlar Reșița a obținut prima victorie din ediția 2018-2019. Elevii lui Ilie Vaidasigan au disputat acest meci în deplasare la Sânnicolau Mare, unde în sala Ioan Morar, au trecut de gazde cu 31-26, la pauză 14-13. Reșițenii au condus mai tot timpul jocului, în minutul 22 scorul fiind 9-9 și cu puțin înaintea pauzei, 13-13. CSM Școlar Reșița a reușit să încheie prima repriză în avantaj, 14-13. În final, cele mai multe goluri pentru echipa din Caraș-Severin le-a marcat Raul Heimbach, 9 la număr. Apoi Marius Negru a înscris în poarta adversă 6 goluri și 4, antrenorul jucător Ilie Vaidasigan, care a debutat în această dublă postură pentru lotul reșițean, ne-a transmis președintele secției de handbal a CSM Reșița, Cristi Pătru.

După această victorie, CSM Reșița se află pe locul II în clasament cu 3 puncte acumulate și se va evolua acasă cu CSU Contantin Brâncuși Tg. Jiu, sâmbătă 6 octombrie.