Debut cu stângul pentru ”școlarii” din Valea Domanului

CSM Școlar Reșița a debutat astăzi în ediția 2018/2019 a Ligii a III-a de fotbal, seria a IV-a. Din nefericire, elevii lui Octavian Benga s-au ”împiedicat” în deplasarea de la Gloria Lunca Teuz Cermei.

Partida nu a început sub cele mai bune auspicii, în minutul 20, o furtună abătându-se asupra terenului din Cermei. Până la pauză niciuna dintre combatante n-a reușit să marcheze astfel că repriza secundă a început de la 0-0.

Primul gol al meciului a venit în minutul 50, în poarta reșițenilor, în urma unui penalty, după un fault al lui Vadasis asupra lui Polgar. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Nistor.

Reșițenii au alergat după egalare și au obținut-o după un șut din interiorul careului, în minutul 86, al lui Staicu, intrat în minutul 59 în locul lui Curtuiuș.

Reșițenii puteau obține un punct din această întâlnire, însă la ultima fază a meciului, în minutul 90+3, Vlad Michel a șutat din mijlocul careului, mingea poposind în plasa porții apărate de Zimmermann.

Scor final Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Reșița 2 – 1.