Adelina Pastor a câştigat două probe în etapa a treia a Campionatelor Naţionale de atletism

Adelina PastorAtleta Adelina Pastor s-a impus în probele de 400 m şi 200 m, în etapa a treia a Campionatelor Naţionale pentru seniori, tineret şi juniori 1, care au avut loc în 20 şi 21 iulie pe stadionul “Lia Manoliu” din Bucureşti. Sportiva clubului CSM Timişoara, pregătită de Ioan Damaschin, a câştigat proba de 400 m cu timpul de 52sec 67sut, iar la 200 m a încheiat cursa în 24sec 29sut.

Un alt reprezentant al CSM Timişoara, Andrei Bărbuţ, a terminat pe locul doi la 3.000 de metri obstacole, în 9min 42sec 73sut, o probă dificilă care a avut la strat doar doi participanţi.

Totodată, juniorul Adrian Cucu, de la LPS Banatul Timişoara, s-a clasat pe locul doi în proba de 800 m, fiind cronometrat în 2min 2 sec 98sut.

La etapa a treia a Campionatelor Naţionale de atletism pentru seniori, tineret şi juniori 1 au participat 207 atleţi de la 63 cluburi, 81 fete şi 126 băieţi.