CSU Reşiţa, campioană la volei de plajă

volei-de-plaja-csu-resita

Echipa feminină de volei de plajă a Clubului Sportiv Universitatea Reşiţa, alcătuită din Sorina Buz şi Andreea Smultea, au făcut legea la Campionatul Naţional de la Oradea. Voleibalistele de la CSU, pregătite de antrenorul Dan Jitaru, s-au impus duminică, 21 iulie, în finală în faţa constănţencelor Marina Cojocaru şi Raluca Ispas şi şi-au păstrat titlul.

CSU Reşiţa a preluat iniţiativa încă din start şi a câştigat lejer primul set cu 21-8, după care l-a câştigat şi pe al doilea, cu 21-9. Astfel echipa reşiţeană obţine încă un titlu naţional la volei de plajă, spre bucuria directorului CS Universitatea, Octavian Măzăran, prezent la întrecerea de la Oradea. Medaliile de bronz au revenit echipei Taz Cluj, care a învins în finala mica pe CSU Oradea 1 cu 2-0.

În turneul masculin, câştigat de echipa FAN Arad, CSU Reşiţa a avut patru echipe înscrise în competiţie.