Cei mai buni practicanți ai tenisului de masă s-au reunit în Banatul sârbesc la ”Cupa Vârșeț”

311

În Banatul Sârbesc a avut loc un puternic concurs de tenis de masă, Cupa Vârșet, la care au luat parte mai mulți sportivi din vestul României și nu numai. Români au fost din Caraș-Severin, Timiș, Arad, Hunedoara, Bihor, Slobozia,București. Municipiul Reșița a fost reprezentat de 10 jucători, cel mai bine clasat a fost juniorul Deian Sorescu.  Au luat parte la întreceri peste 130 de jucători.

”A fost o competiție reușită, condițiile au fost destul de bune și au participat 135 de jucători. Juniorul Deian Sorescu a făcut cea mai frumoasă figură. În rest, nu știu ce s-a întâmplat cu noi, n-am fost în formă, nu am excelat. Sârbii au fost puțini, dar buni,ei au ridicat foarte mult nivelul concursului a subliniat Ion Turburan, unul dintre practicanții tenisului de masă din Reșița.

Reșițeanul Deian Sorescu aproape de podium la Cupa Vârșet

La categoria ÎNCEPĂTORI au luat parte 19 jucători și primele locuri au fost ocupate de: