Clubul Sportiv Universitatea Reșița și-a desemnat laureații în anul 2017!

76

Atleții de la Clubul Universitar reșițean domină și în acest an topul, după cum ne-a transmis directorul clubului, antrenorul federal Octavian Măzăran. Topul este următorul:

  1. ALIN ȘTIRBU – atletism

antrenor OCTAVIAN MĂZĂRAN

loc 1 – 20 km marș seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 1 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 1 – 50 km marș seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 50 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 2 – 20 km marș seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017    BUCUREȘTI

loc 1 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

loc 17 – 50 km marș seniori

CUPA EUROPEI LA MARȘ – PODEBRADY/CEHIA

 

  1. CĂTĂLIN ATĂNĂSOAEI – atletism

antrenor GHEORGHE ARDELEANU

loc 1 – 3000 m obstacole seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

loc 2 – 5000 m individual seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

loc 2 – 1500 m seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

loc 2 – 3000 m seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

loc 2 – cros seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

loc 2 – cros seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

loc 2 – alergare montana seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE ALERGARE MONTANĂ 21.10.2017

CÂMPULUNG MOLDOVENESC

loc 1 – individual seniori

CAMPIONATUL BALCANIC DE ALERGARE MONTANĂ – BULGARIA

loc 1 – echipa seniori

CAMPIONATUL BALCANIC DE ALERGARE MONTANĂ – BULGARIA

loc 2 – 3000 m seniori individual

CAMPIONATUL BALCANIC DE SALĂ – BEOGRAD/SERBIA

loc 4 – 3000 m obstacole seniori

CAMPIONATUL BALCANIC ÎN AER LIBER – SERBIA

 

  1. NARCIS MIHĂILĂ – atletism

antrenor OCTAVIAN MĂZĂRAN

loc 2 – 20 km marș seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 2 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 2 – 50 km marș seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 50 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 3 – 20 km marș seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

loc 3 – 20 km marș seniori individual

CAMPIONATUL BALCANIC DE MARȘ – FLORINA/GRECIA

loc 31 – 20 km marș seniori

CAMPIONATUL MONDIAL DE ATLETISM – LONDRA

 

  1. LUCIAN BĂDICEANU – beach volei

antrenor DAN JITARU

loc 1 – seniori echipa CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

loc 3 – tineret echipa CAMPIONATUL BALCANIC U 22 – SKOPJE/MACEDONIA

 

  1. IONUȚ BETEJ – atletism

antrenor GHEORGHE ARDELEANU

loc 3 – 3000 m obstacole seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

loc 3 – 1500 m individual seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

loc 2 – cros echipa seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

  1. MARIUS CIORTEA – beach volei

antrenor DAN JITARU

loc 1 – seniori echipa seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

  1. IONUȚ DOGARU

antrenor GHEORGHE ARDELEANU

loc 1 – 50 km marș tineret individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 50 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 2 – 20 km marș tineret individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 1 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 2 – 20 km marș tineret individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

loc 2 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

 

  1. BOGDAN BRATOȘIN, DORU GHIMEȘ – beach volei

antrenor DAN JITARU

loc 3 – echipa seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

 

  1. VALENTINA TINCU – atletism

antrenor GHEORGHE ARDELEANU

loc 3 – 10 km marș tineret individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 5 – 10 km marș seniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 10 km marș tineret echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 2 – 10 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 20 km marș tineret echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 2 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

loc 2 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 20 km marș tineret echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

  1. REMUS RĂDOI – atletism

antrenor MARIUS COCIORAN

loc 2 – 10 km marș juniori individual

CAMPIONATUL NAȚIONAL JUNIORI 1 05-06.08.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 20 km marș seniori echipa

CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

  1. ADRIANA VOINA – handbal

antrenor CRISTIAN BUSUIOC

loc 3 – echipa seniori

CAMPIONATUL NAȚIONAL DIVIZIA A

golghetera anului 2017

 

  1. DARIA GRIGOROIU- atletism

antrenor ȘTEFAN NAGY

loc 2 – 60 m juniori 2

CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 11-12.03.2017 BUCUREȘTI

loc 3 – 100 m juniori 2

CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 25.06.2017 PITEȘTI

loc 3 – 100 m garduri juniori 2

CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 25.06.2017 PITEȘTI

loc 1 – 60 m juniori 3

CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 18-19.03.2017 BUCUREȘTI

loc 1 – 60 m garduri juniori 3

CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 18-19.03.2017 BUCUREȘTI.

Cristina Corocan