[AUDIO] Rezultatele înotătorilor de la CSS Reşiţa la Campionatele Naţionale ale copiilor

Inot copiiÎn municipiul Bacău s-au încheiat duminică, 10 noiembrie, campionatele de Înot rezervate copiilor. De la CSS Reşiţa au fost prezenţi 16 tineri înotători.

La 50 de metri bras, Roberta Baciună a cucerit medalia de argint. Tot pe locul doi s-a clasat şi ştafeta de 4×50 metri mixt fete, dar în final a fost descalificată deoarece arbitri au constat o eroare la starul unei dintre componentele ştafetei.

La 4×50 metri mixt băieţi, ştafeta reşiţeană a ocupat locul 5. Au mai fost înotători care s-au clasat pe locuri şapte şi zece.

Ascultaţi mai jos declaraţia antrenorului prof. Marius Creţeanu- directorul CSS Reşiţa: