Metalul Reşiţa şi FC Caransebeş au pierdut din nou pe teren propriu; rezultatele etapei a 15-a

Metalul Resita-Unirea Tarlungeni (32)

Ambele echipe de fotbal din Caraş-Severin au pierdut sâmbătă, 21 noiembrie, meciurile din etapa a 15-a din seria a doua a Ligii a 2-a de fotbal.

Metalul Reşiţa a fost învinsă cu 6-1, în Valea Domanului, de CSM Râmnicu Vâlcea. Golul reşiţenilor a fost înscris de Krkelic în minutul 90.

FC Caransebeş a pierdut partida din Parcul Teiuş în faţa formaţiei FC Braşov cu 4-1. Gazdele au redus din diferenţă în minutul 16 prin Feneş.

În celelalte jocuri s-au consemnat rezultatele:

Unirea Tărlungeni- Gaz Metan Mediaş 2-0

Chindia Târgovişte- CS Mioveni 3-1

FC Bihor- Olimpia Satu Mare 0-5 şi

FC Baia Mare- Şoimii Pâncota 0-0.

Duminică, UTA Bătrâna Doamnă-Universitatea Cluj s-a încheiat 1-0. După această victorie echipa arădeană este liderul seriei a 2-a din Liga a 2-a de fotbal, cu 29 de puncte. La o singură lungime diferenţă se află CSM Rm. Vâlcea şi Gaz Metan Mediaş.