[FOTO] CSM Şcolar Reşiţa rămâne liderul Ligii a 4-a de fotbal Caraş-Severin

CSM Scolar Resita-AS Oravita (6)

Liderul Ligii a 4-a de fotbal Caraş-Severin, CSM Şcolar Reşiţa a dispus miercuri, 21 octombrie, de AS Oraviţa, pe terenul sintetic din Valea Domanului, într-un meci restanţă din etapa a 8-a.

A fost un joc pe care gazdele l-au dominat, după cum indică şi scorul, 10-0. Costescu a înscris primul gol, în minutul 6. În continuare au punctat Casian Doană de două ori, care a ratat şi un penalty în minutul 56, Vucu de patru ori, Moţi a avut şi el două reuşite, iar Marcu a înscris şi el o dată. Elevii lui Dan Potocianu au acum 7 victorii şi un egal şi nu au cunoscut înfrângerea în actualul sezon.

În etapa viitoare, sâmbătă, 24 octombrie, CSM Şcolar Reşiţa primeşte vizita formaţiei Minerul Anina, de la ora 14.