FC Caransebeş a învins pe Muncitorul Reşiţa şi a rămas lider în Liga a III-a

FC caransebes - Muncitorul ResitaÎn etapa a 5-a a Ligii a III-a de fotbal, Seria a 4-a, FC Caransebeş a învins vineri, 27 septembrie, pe teren propriu, pe Muncitorul Reşiţa, cu scorul de 2-0. Gugulanii au deschis scorul în minutul 54, când R. Artimon a centrat de pe dreapta, la semiînălţime, portarul Giurcanu a scăpat mingea printre mâini, iar Negoescu, pe fază, a pus latul la 7 metri, deschizând scorul. Al doilea gol al formaţiei FC Caransebeş, actualul lider al seriei, a venit aşa cum s-a mai întâmplat şi în alte partide, în prelungiri. În minutul 90+2, după un corner executat de reşiţeni, mingea a fost lovită de portarul Muncitorului, Giurcanu,  venit şi el în careul advers, însă fundaşii caransebeşeni au respins, mingea a ajuns la Şandru, care, de la mijlocul terenului, a pornit într-o cursă rapidă spre poarta goală a reşiţenilor, şi, deşi talonat de Dömöndi, a şutat de la 20 de metri, stabilind scorul final.

FC Caransebeş: Laurenţiu, Artean, Goşa, Negoescu, Suru, Zele, Şandru, Steop (min. 51, Firan), R. Artimon, Dubei, Constantinescu (min. 57, Feneş). Antrenor: Alin Artimon.

Muncitorul Reşiţa: Giurcanu, Voin, Vişatovici, Beică (min. 75, Pitaru), Dömöndi, Săulescu, Lazarovici (min. 71, Beloescu), Costachi, Doană (min. 62, Chitucea), Boroiban, Oncică (min. 81, Bobină). Antrenor: Viorel Lolea.