Doi atleţi de la Universitatea Reşiţa au obţinut locul întâi la prima etapă a Naţionalelor pentru juniori 2

atletul Nicolae Balaci

Atleţii reşiţeni au obţinut sâmbătă, 31 ianuarie, două locuri întâi la prima etapă a Campionatului Naţional în sală rezervat juniorilor 2, care are loc la Complexul Naţional Lia Manoliu din Bucureşti. Nicolae Balaci a încheiat primul proba de 400 m, cu timpul de 50sec 73sut. De asemenea, Eliana Anason s-a clasat pe primul loc la 60 m, în 7sec 99sut. Ambii sportivi reprezintă clubul CS Universitatea Reşiţa, la această competiţie. În proba de aruncarea greutăţii, Denisa Iedlicska, de la CSS Reşiţa, a încheiat concursul pe locul 5 cu o performanţă de 11,07 m.

Întrecerile din cadrul Campionatului Naţional de atletism în sală rezervat juniorilor 2 continuă duminică, 1 februarie, de la ora 10. Sportivii reşiţeni vor lua startul în probele feminine de 60 m garduri şi la lungime.